Eurowizja odbędzie się w Krakowie

– Na chwilę obecną wiemy, że Eurowizja Junior odbędzie się w Krakowie – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury. Taką informację przekazał prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu prezes TVP Jacek Kurski.

Krakowski urzędnik zdradza, że miasto zostało wybrane w Genewie podczas posiedzenia Europejskiej Unii Nadawców.

– Czekamy na efekt wizyty producenckiej, która ma odbyć się pod koniec tygodnia – podkreśla Piaskowski. Dodaje, że organizatorem wizyty jest Tauron Arena, ponieważ pracownicy hali widowiskowo-koncertowej będą chcieli ustalić szczegóły techniczne wydarzenia.

– Po tej wizycie siadamy do stołu i negocjujemy warunki. Naszą intencją jest, abyśmy jako miasto nie mieli żadnych kosztów, tylko chcemy pomóc organizacyjnie i promocyjnie – mówi Piaskowski.

Biuro prasowe TVP nie chciało potwierdzić, czy Eurowizja w tym roku będzie zorganizowana w Krakowie. – Wszelkie informacje na temat organizacji Eurowizji Junior 2020 zostaną podane w odpowiednim czasie – podkreślili przedstawiciele telewizji.

Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego mówi, że władze TVP zwróciły się do marszałka Witolda Kozłowskiego w sprawie organizacji imprezy. 

– Marszałek wyraził wstępne zainteresowanie i rozmawiał na ten temat z prezydentem Majchrowskim. Dla regionu i miasta to duży walor promocyjny, gdyż liczna osób do których dotrze informacja o organizacji Eurowizji Junior w Krakowie i Małopolsce sięga 220 milionów mówi Michał Drewnicki.

comments powered by Disqus