Jak ma wyglądać nowy plac Nowy? Ruszyły konsultacje

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Epidemia uniemożliwia zorganizowanie standardowych spotkań, więc tym bardziej warto skorzystać z możliwości wyrażenia swojej opinii przez internet. ZDMK rozpoczął konsultacje w sprawie zmiany wyglądu placu Nowego na Kazimierzu.

W pierwszych dniach marca informowaliśmy o tym, że Zarząd Dróg Miasta Krakowa – po przedłużającym się przetargu – wybrał firmę, która ma przygotować koncepcję placu Nowego.

Nowy pomysł na to miejsce nie ma zakładać rewolucji, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej koncepcji, która ostatecznie trafiła do szuflady. Teraz chodzi bardziej o remont, choć z możliwością wprowadzenia pewnych zmian – np. dotyczących rodzaju wykorzystanych materiałów czy wprowadzenia jednopoziomowej nawierzchni.

– Zakres opracowania koncepcji obejmie przebudowę chodników, nawierzchni placu, infrastruktury technicznej i elementów małej architektury wokół niego. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Budowy Chodników – wyjaśnia Michał Pyclik, rzecznik prasowy miejskiej jednostki.

Trzy odsłony

Szczegóły zostaną opracowane dopiero po konsultacjach, które właśnie się rozpoczęły.

Po pierwsze, od 1 do 16 kwietnia wszyscy mieszkańcy mogą się wypowiedzieć poprzez internetowy formularz dostępny TUTAJ.

Później 10 i 11 maja mają się odbyć dwa spotkania online. ZDMK zapowiada, że godziny i linki zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Na koniec, 12 i 13 maja, będzie można jeszcze porozmawiać na ten temat podczas dyżuru telefonicznego.

Na razie koncepcja

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ZDMK, przygotowanie koncepcji pozwoli jednostce wnioskować o zapewnienie środków na dalsze kroki, czyli projekt i przeprowadzenie prac.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto