Jarmark Świętojański znów odwołany

Jarmark Świętojański - zdjęcie z 2019 roku fot. Den Didenko

Krakowskie Biuro Festiwalowe poinformowało, że w tym roku, podobnie jak w poprzednim, Jarmark Świętojański nie zostanie zorganizowany. – Organizacja imprezy masowej dla kilkudziesięciu tysięcy osób wciąż niestety nie jest w obecnych warunkach możliwa – czytamy w komunikacie.

W minionym sezonie pandemia zmusiła organizatorów do odwołania Jarmarku Świętojańskiego, który nieprzerwanie od 2009 roku gościł u stóp Wawelskiego Wzgórza. Jak się okazuje, tym razem decyzja jest podobna.

–  Sytuacja epidemiologiczna w Polsce wciąż jest poważna, dlatego zdecydowaliśmy się na odwołanie tegorocznej edycji Jarmarku Świętojańskiego. Organizacja imprezy masowej dla kilkudziesięciu tysięcy osób wciąż niestety nie jest w obecnych warunkach możliwa. A przede wszystkim nie jest bezpieczna dla jej uczestników oraz organizatorów. Bez Was, drodzy goście i szanowni Jarmarcznicy, wydarzenie, które od tylu lat stanowi wizytówkę Krakowa i jego bogatej historii, jest po prostu niemożliwe do zrealizowania – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF, instytucji kultury Miasta Krakowa, która od pierwszej edycji organizuje Jarmark Świętojański.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto