Joanna Sadzik ponownie prezesem Stowarzyszenia Wiosna

Stowarzyszenie Wiosna fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Stowarzyszenia Wiosna odwołał z funkcji prezesa ks. Grzegorza Babiarza. Stanowisko ponownie objęła Joanna Sadzik. W nocy stowarzyszenie poinformowało o swojej decyzji podjętej na walnym zgromadzeniu.

Przypomnijmy, że 4 lutego Joanna Sadzik przestała być prezesem „Wiosny”. Zastąpił ją ks. Grzegorz Babiarz, bliski znajomy księdza Jana Stryczka. Jak poinformował portal Onet.pl, miała to być zaplanowana zmiana. W ramach protestu członkowie zarządu zrezygnowali z pełnienia swoich funkcji.

Kolejne zmiany

Powrót Joanny Sadzik na stanowisko to nie jedyna zmiana. Kolejną jest zmiana zakładająca „rozszerzenie i demokratyzację” walnego zgromadzenia.

– Do obecnej grupy, składającej się głównie z wieloletnich członków stowarzyszenia, którzy przez lata pełnili funkcję strażników wartości, dołączyć powinny grupy osób reprezentujące realną strukturę Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości: przedstawiciele wolontariuszy, pracowników oraz eksperci, którzy są gotowi służyć nam wiedzą i doświadczeniem – czytamy w oświadczeniu.

Pierwszym etapem zmian ma być powołanie w skład walnego zgromadzenia członków z urzędu, przedstawicieli pracowników ze stażem pracy dłuższym niż 5 lat oraz przedstawicieli pracowników, będących jednocześnie wolontariuszami społecznych projektów.

– Z kryzysu wychodzimy mądrzejsi i silniejsi. Wierzymy, że potrafimy wynieść z niego doświadczenie i przełożyć je na dobry efekt: dojrzalszą, lepiej zarządzaną organizację, która będzie mogła nieść pomoc jeszcze większej liczbie potrzebujących – pisze w oświadczeniu stowarzyszenie.

Mobbing w „Wiośnie”

We wrześniu Onet.pl opublikował artykuł na temat podejrzeń o mobbing w stowarzyszeniu. Według relacji byłych pracowników, w organizacji dochodziło do mobbingu, a ks. Jacek Stryczek miał krzyczeć na swoich podwładnych i ich obrażać. Niektórzy z  nich przez swoją pracę musieli leczyć się psychiatrycznie.

Sam Stryczek uznał, że to absurdalne zarzuty. Pomimo tego 21 września zrezygnował z funkcji prezesa „Wiosny”, a Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo ws. mobbingu.

 

comments powered by Disqus