Juwenalia UEK. Kampus uczelni wkrótce wypełni się muzyką

Juwenalia UEK fot. Materiały prasowe

Do muzycznego finału Juwenaliów Uniwersytetu Ekonomicznego pozostało już kilkanaście dni. Kto w tym roku zagości na plenerowej scenie? Znamy wszystkie nazwiska.

Juwenalia UEK to trwające kilka dni wydarzenia, które co roku odbywają się na przełomie kwietnia i maja. Od początku do końca tworzone są przez studentów dla studentów, a jednym z największych wydarzeń jest koncert główny, podczas którego na scenie prezentują się zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści.

Kogo usłyszymy w tym roku?

W piątek, 12 maja, kampus Uniwersytetu Ekonomicznego wypełni się muzyką. Pierwszą z gwiazd będzie OKI – jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Debiutanckim albumem „47playground” wdarł się przebojem nie tylko na 2. miejsce OLiS, ale również do rodzimego mainstreamu, gdzie skutecznie buduje swoją wyjątkową pozycję na rynku muzycznym. W czerwcu zeszłego roku miała miejsce premiera najnowszego solowego albumu rapera pt. „PRODUKT47”.

Na juwenaliowej scenie zagości również Szpaku, a właściwie Mateusz Szpakowski, który ma na swoim koncie cztery albumy studyjne. Każdy z nich podbił serca słuchaczy z całej Polski, a artysta pokazał się publiczności jako niezwykle charyzmatyczna postać, której muzyka jest nie tylko pełna energii, ale także przesiąknięta emocjami czy refleksjami.

Trzecią gwiazdą, która zaprezentuje się podczas koncertu, będzie Agnieszka Chylińska. Wokalistka przyzwyczaiła słuchaczy i widzów do wielu zmian na swojej artystycznej drodze. Jest autorką czterech albumów studyjnych: „Modern Rocking”, „Forever Child”, „Pink Punk” oraz „Never Ending Sorry”. W najnowszym dziele postanowiła połączyć rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu z pięknym rockowo-bluesowym brzmieniem.

AronChupa & Little Sis Nora to kolejni artyści, którzy wezmą udział w koncercie. Rodzeństwo pochodzące ze szwedzkiego Borås od najmłodszych lat tworzyło razem muzykę, co pewnego dnia doprowadziło do rozpoczęcia przez nich profesjonalnej kariery muzycznej i pokazania się światu utworem „I'm an Albatraoz”, który podbił listy przebojów w całej Europie. Efektem ich współpracy są jeszcze takie piosenki jak: „Llama In My Living Room”, „Rave in the Grave” czy „Hole in the Roof”.

Wstępny 5-osobowy line-up Juwenaliów UEK zamyka holenderski duet Bassjackers (DJ – Marlon Flohr i producent – Ralph van Hilst). Ich kariera eksplodowała w 2011 roku, kiedy dancefloorowa bomba „Mush Mush” została podchwycona przez Tiësto i wydana w jego wytwórni Musical Freedom. Utwór zdominował listę przebojów Beatport na ponad dwa miesiące i był jednym z największych festiwalowych utworów roku. Duet regularnie występuje na największych festiwalach muzyki elektronicznej takich jak: Tomorrowland, Ultra Music Festival czy EDC.

Wydarzenia towarzyszące

Juwenalia UEK to nie tylko koncert główny, ale także wiele różnorodnych wydarzeń. 8 maja na kampusie uczelni odbędzie się święto rozgrywek e-sportowych, a na uczestników czekać będzie wiele atrakcji związanych z gamingiem i technologią.

Dzień później UEK przemieni się w arenę pełną ekstremalnych atrakcji, turniejów oraz pokazów. 9 maja będzie można także posłuchać najlepszych kapel rockowych. Dzień przed muzycznym finałem Juwenaliów, 11 maja, odbędzie się noc kinowa.

Więcej na temat wydarzeń towarzyszących pisaliśmy tutaj: