Kibol bojówki Sharks czeka na wyrok za zabójstwo, ale teraz wpadł z 8 kg narkotyków

Daniel S. na procesie w sprawie zabójstwa przy ul. Teligi fot. Artur Drożdżak

22-letni Daniel S. wpadł w ręce policjantów, gdy miał przy sobie 8 kg mefedronu i około 1700 sztuk tabletek ekstazy. Kibol wiślackiej bojówki Sharks na wolności czekał na wyrok w sprawie zabójstwa przy ul. Teligi.

– Podejrzanemu Prokuratura Rejonowa dla Krakowa-Podgórza przedstawiła zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej oraz czynienia w ten sposób przygotowania do wprowadzenia tych substancji do obrotu. Nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Na wniosek prokuratora pod koniec kwietnia br. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – informuje Janusz Hnatko, rzecznik prokuratury. Pseudokibic od kwietnia ubiegłego roku był na wolności, gdy sąd apelacyjny zwolnił go z aresztu razem z czterema innymi oskarżonymi o dokonanie zabójstwa 18-latka na ul. Teligi 30 stycznia 2018 r.

Kilku sprawców tego dnia zaatakowało sympatyka Cracovii maczetami i zadało mu śmiertelne obrażenia. Ich sprawa trafiła do krakowskiego sądu z aktem oskarżenia 17 kwietnia 2019 r. Z pięciu oskarżonych, żaden nie przyznał się do winy i wszyscy odmawiają odpowiedzi na pytania.

Oskarżeni o zabójstwo na wolności

Na ławie oskarżonych zasiadają Arkadiusz W. ps. Wąsik, Daniel U. ps. Dzidek, Konrad O. ps. Młody Opal oraz dwóch 22-latków: Daniel S. i Maciej K. Grozi im dożywocie. Mężczyźni mają też zarzut udziału w gangu za jaki uznano wiślacką bojówkę Sharks.

Pokrzywdzony Miłosz B. kibicował Cracovii, nic więc dziwnego, że w jego komputerze i tablecie odkryto informacje wskazujące, że sympatyzował z tym klubem sportowym i jego piłkarzami.

Czym się naraził kibolom Wisły? Być może niczym, ale był im znany. O tym, że Sharksi prowadzili swoisty wywiad i interesowali się konkurencją świadczą treści ujawnione telefonach i komputerach oskarżonych. Były tam stadionowe zdjęcia kibiców Cracovii z podpisami wskazującymi, jak się nazywają konkretne osoby, gdzie mieszkają i gdzie je można spotkać. Zapewne Miłosz był na takiej liście i zabójcy wiedzieli, gdzie zwyczajowo spotyka się z kolegami na osiedlu.

Proces w czerwcu

Kolejny termin w sprawie procesu dotyczącego zabójstwa krakowski sąd wyznaczył w czerwcu. Daniel S. będzie wtedy doprowadzony na rozprawę z aresztu tymczasowego. Za kilka miesięcy śledczy zapewne oskarżą go w sprawie narkotykowej, ale to się raczej zdarzy dopiero po wakacjach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim Podgórze