Kierowcy odpoczną od wybojów na Opolskiej. Remont o krok bliżej [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wtorek przyniósł dobre informacje dla kierowców, którzy jeżdżą ulicą Opolską. W przetargu na remont nawierzchni fragmentu tej ulicy zgłosiło się pięć firm i większość zmieściła się w zaplanowanej kwocie.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa planuje remont nawierzchni ulicy Opolskiej jeszcze w tym roku. Wykonawca ma ułożyć nowy asfalt na obydwu jezdniach, przy czym na jezdni w stronę Nowej Huty na odcinku od ul. Prądnickiej do al. 29 Listopada, a w stronę ronda Ofiar Katynia na nieco krótszym fragmencie – od wiaduktu kolejowego do ul. Prądnickiej.

Jak zwykle przy tego rodzaju remontach, prace mają obejmować też wymianę krawężników, a miejscami także ułożenie chodników.

Większość ofert się mieści

We wtorek otwarte zostały oferty w przetargu. Wynik daje szanse na to, że prace dojdą do skutku bez opóźnień. Zgłosiło się pięć firm, które zaproponowały kwoty od 4,9 mln zł do 5,5 mln zł. Tylko ta ostatnia przekroczyła budżet określony na 5,1 mln zł.

Teraz urzędnicy muszą sprawdzić oferty, wybrać wykonawcę i – jeśli nie pojawią się odwołania – podpisać z nim umowę. Zanim prace będą mogły się rozpocząć, firma musi przygotować zmiany w organizacji ruchu.

W tym przypadku będzie to tym istotniejsze, że mowa o jednym z ważniejszych ciągów komunikacyjnych w mieście. Urzędnicy w przetargu stawiają wymóg, by minimalizować utrudnienia w ruchu i zapewnić sprawną obsługę komunikacji zbiorowej. Prawdopodobnie można się więc spodziewać, że najbardziej uciążliwe prace związane z asfaltowaniem będą prowadzone poza czasem o największym natężeniu ruchu.

Remont ma się zakończyć do połowy grudnia.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały