Kierowcy taksówek pod lupą policjantów

fot. Małopolska Policja

We wtorek policjanci „drogówki” prowadzili na terenie Krakowa kontrole przewozu osób przez kierowców taksówek. Skontrolowali 226 pojazdów i ujawnili 101 wykroczeń.

14 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie na terenie miasta przeprowadzili działania pod nazwą „Taxi”, ukierunkowane na kontrole przewozu osób. W trakcie działań policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, obowiązkowe wyposażenie, a także zgodność przewozu z warunkami Ustawy o Transporcie Drogowym.

Działania rozpoczęły się od wczesnych godzin porannych i trwały cały dzień. W sumie skontrolowano 226 pojazdów, ujawniając 101 wykroczeń, za które w większości przypadków kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi. Ponadto ujawniono cztery przypadki naruszeń uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie dodatkowych oznaczeń taksówek osobowych. Wszyscy kierujący zostali także poddani badaniom pod kątem obecności alkoholu w organizmie, z wynikiem negatywnym.