Kluczowy moment budowy kładki. Zamkną al. Powstańców Śląskich

fot. ZDMK

W przyszłym tygodniu zamontowane zostaną trzy brakujące przęsła kładki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Kamieńskiego, o łącznej wadze 44 ton. Przęsło nad jezdnią będzie montowane w nocy z wtorku na środę, co będzie się wiązało z zamknięciem jezdni.

Obecnie w rejonie al. Powstańców Śląskich trwa budowa tymczasowych podpór na których właśnie w przyszłym tygodniu planowane jest osadzenie trzech stalowych przęseł o wadze ok. 44 ton i łącznej długości 81 metrów.

Zamkną jezdnię

W związku z montażem przęsła nad jezdnią al. Powstańców Śląskich w nocy z 25 na 26 lutego – w godz. 22:00-5:00 – ulica zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu w obu kierunkach. Kierowcy jadący w stronę Nowej Huty kierowani będą objazdem, ulicami Kamieńskiego oraz Wielicką, z kolei w kierunku A4 zostaną skierowani do Ronda Matecznego, by po zawróceniu wrócili na al. Powstańców Śląskich. Dopuszczone zostaną jedynie autobusy komunikacji miejskiej.

Ułożenie dwóch pozostałych stalowych przęseł o wadze ok. 28 ton nad torami kolejowymi planowane jest w środę, w ciągu dnia. Po zakończeniu montażu wszystkich przęseł konstrukcja będzie spawana. Po około dwóch tygodniach pojawią się na niej płyty betonowe (również przy nocnym zamknięciu jezdni).

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zastrzega, że montaż przęseł uzależniony będzie od warunków pogodowych.

Duża zmiana

Kładka będzie mieć blisko 0,5 km długości. Rowerzyści z południowych dzielnic Krakowa pokonają wąskie gardło, jakim jest ul. Kamieńskiego, siedem metrów nad torami kolejowymi oraz prawie pięć metrów nad ul. Powstańców Śląskich. Cała konstrukcja jest postawiona na kilkudziesięciu betonowych słupach.

Nowa konstrukcja na mapie Krakowa będzie służyła również pieszym. Obiekt jest fragmentem budowy całej trasy rowerowej, łączącej ul. Wielicką i Nowosądecką z Ludwinowem.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie
comments powered by Disqus