Kolejny rowerowy złodziej w rękach policji

fot. Komenda Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w rejonie Krowodrzy dokonał kradzieży kilku rowerów o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych. 49-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu policjanci z komisariatu przy ul. Królewskiej w Krakowie przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru zaparkowanego na jednej z ulic w rejonie Krowodrzy.

Po kilku dniach śledczy wytypowali potencjalnego sprawcę i udali się do jednego z mieszkań na Salwatorze, gdzie zastali podejrzewanego 49-latka. Przy bloku natrafili zaś na skradziony rower. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do komisariatu.

– Śledczy ustalili, że 49-latek w okresie od 13 marca br. w rejonie Krowodrzy dokonał 7 kradzieży rowerów, natomiast raz pokusił się na akcesoria rowerowe. W sumie straty związane z jego przestępczą działalnością wycenione zostały na ponad 8 tysięcy złotych – wyjaśnia Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży i oświadczył, że skradzione rowery zwykle sprzedawał w pobliskich lombardach. Policjantom udało się ustalić miejsca, w których mogły znajdować się skradzione jednoślady. W jednym z nich odzyskali kolejny skradziony rower.

49-latek usłyszał w sumie 8 zarzutów kradzieży rowerów oraz akcesoriów rowerowych. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza