Koronawirus w Łagiewnikach. Siostry na kwarantannie

fot. By Krystyna Pruchniewska - Own work, CC BY 3.0

Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach stał się jednym z ognisk koronawirusa. Zakonnice objęte są kwarantanną.

Kilka dni temu informowaliśmy o apelu o kontakt z sanepidem skierowanym do osób, które uczestniczyły w nabożeństwach 24 i 25 sierpnia o godz. 12. Powodem było wykrycie koronawirusa u świeckiej osoby, która posługiwała do mszy.

Według informacji przekazanych dziś przez RMF, ognisko w Łagiewnikach obejmuje już 30 osób.

Dokładnej liczby zakażonych osób nie udało się nam precyzyjnie zweryfikować. Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę prasową Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, z sanktuarium związany jest tylko jeden stwierdzony przypadek. 22 osoby przebywają na kwarantannie, ale prawdopodobnie jeszcze dziś ją zakończą. Zamknięty z powodu wykrycia koronawirusa Dom Duszpasterski zostanie najprawdopodobniej ponownie otwarty w niedzielę, a sanktuarium funkcjonuje bez zmian.

Przypadki koronawirusa pojawiły się natomiast w sąsiadującym z sanktuarium klasztorze. – Z powodu zachorowań na koronawirusa siostry z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach objęte są kwarantanną – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie zgromadzenia. Nie uzyskaliśmy jednak informacji, ile dokładnie osób związanych z klasztorem zachorowało, a ile skierowano na kwarantannę.

Kaplica z obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny jest czynna do godziny 18.00. – Posługują w niej kapłani i siostry, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi. Kaplica jest na bieżąco dezynfekowana – informują zakonnice.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki