Krakowianin okradał plebanie. Usłyszał siedem zarzutów

fot. Krzysztof Kalinowski
Wadowiccy policjanci przedstawili siedem zarzutów 43-latkowi z Krakowa, który włamał się i okradł kilka plebani w powiecie wadowickim oraz w województwie śląskim. Jego łupem padło ponad 23 tys. złotych.

Na początku marca wadowiccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do plebanii w gminie Spytkowice. Z ustaleń wynikało, że sprawca, po uprzednim podważeniu zamka w drzwiach, przedostał się do wnętrza budynku i ukradł ponad 5800 złotych.

Policjanci wytypowali osobę odpowiedzialną za popełnione przestępstwo. Ustalili też, że sposób działania sprawcy był identyczny jak w przypadku innych podobnych zdarzeń, do których doszło w okresie od października ubiegłego roku do marca. na terenie gmin Spytkowice, Wadowice oraz Andrychów, a także województwa śląskiego.

Krakowianin w terenie

W toku prowadzonych czynności kryminalni z Wadowic wytypowali aż siedem podobnych zdarzeń. Sprawca włamał się do dwóch plebanii w województwie śląskim, skąd ukradł również pieniądze. Łączna wartość strat wyniosła ponad 17 tys. złotych. Dodatkowo czterokrotnie usiłował się włamać do innych plebanii, jednak swojego celu osiągnął, ponieważ został spłoszony.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili 43-letniemu mieszkańcowi Krakowa łącznie siedem zarzutów, w tym kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach  recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

comments powered by Disqus