Krakowska kultura znowu w żółtej strefie. Stary Teatr i Łaźnia Nowa odwołują spektakle

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Łaźnia Nowa i Stary Teatr odwołują najbliższe spektakle. Powodem sa obostrzenia związane z działalnością kulturalną w strefie żółtej. 

W czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu strefy żółtej w całej Polsce z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem. Nowe obostrzenia dotykają również kultury – kina i teatry będą mogły działać wyłącznie dla 25 proc. widowni.

W przestrzeni zamkniętej wydarzenia kulturalne mogą się odbywać z udziałem 25 proc. publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach.

W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2.

Spektakle odwołane

W związku z tym, że Kraków ponownie znalazł się w żółtej strefie (dziś w naszym mieście odnotowano rekordową liczbę zakażeń od początku pandemii (166 kolejnych zakażonych), już dwa działające w Krakowie teatry zdecydowały się o zmianie terminu najbliższych spektakli.

– Mogę potwierdzić, że Stary Teatr odwołuje planowaną w najbliższym czasie premierę spektaklu „Jeńczyna” w reż. Moniki Strzępki. Powodem są obostrzenia obowiązujące w żółtej strefie – mówi Barbara Kwiatkowska ze Starego Teatru.

Teatr Łaźnia Nowa odwołał planowane na ten weekend przedpremierowe pokazy spektaklu „Powrót do Reims” w re z. Katarzyny Kalwat.

– Osoby, które zakupiły bilety na pokazy przedpremierowe będą mieć możliwość przeniesienia ich na termin premierowy: 9 i 10 grudnia w ramach Festiwalu Boska Komedia. Dbając o Państwa zdrowie i zachowując społeczną odpowiedzialność, zapraszamy na teatralne spotkania w Teatrze Łaźnia Nowa w późniejszym terminie. Wszystkie pozostałe wydarzenia repertuarowe odbywają się zgodnie z planem – zaznacza Martyna Paliś z Teatru Łaźnia Nowa.

„Gramy dalej”

Pomimo wprowadzonych obostrzeń, na dalszą grę zdecydował się Teatr Variete. Najbliższe spektakle „Opery za trzy grosze” mają się odbyć przy 25-procentowej frekwencji na widowni.

– Przypominamy również o konieczności zakrywania ust i nosa przez cały czas trwania spektaklu, zajmowaniu miejsc zgodnie z numeracją na Państwa biletach i zachowaniu dystansu społecznego – apeluje teatr.

Teatr Słowackiego również poinformował, że nadal pozostanie otwarty dla widzów.

– Natomiast z powodu obecnej sytuacji na świecie tylko 25% widowni jest dostępnej dla Was. Przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa - maseczkach zakrywających usta i nos oraz dezynfekcji rąk. Nie poddajemy się – zaznacza Teatr Słowackiego.


News will be here