Krakowski ksiądz zatrzymany. Chodzi o certyfikaty szczepienia przeciw covid

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowski ksiądz Łukasz Sz. jest jednym z tymczasowo aresztowanych ws. fałszowania certyfikatów covidowych – poinformowała poznańska prokuratura.

10 stycznia Żandarmeria Wojskowa zatrzymała na terenie województw: łódzkiego, małopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego pięć osób, które miały brać udział w procederze wystawiania fałszywych certyfikatów covidowych. Podejrzanym – trzem cywilom i dwóm żołnierzom – przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Na wniosek śledczych poznański sąd tymczasowo aresztował czworo podejrzanych.

W niedzielę portal PCh24.pl podał, że 10 stycznia ksiądz Łukasz Sz., który prowadził posługę w krakowskim przeoracie Bractwa Świętego Piusa X, został zatrzymany i przewieziony do aresztu w Poznaniu.

Jak przekazywała w poniedziałek poznańska prokuratura, duchowny jest jednym z podejrzanych tymczasowo aresztowanych w sprawie wystawiania fałszywych certyfikatów covidowych. Ks. Łukasz Sz. miał pośredniczyć w załatwianiu chętnym fikcyjnych zaświadczeń poprzez współpracę z pielęgniarką, która wystawiała certyfikaty zaszczepienia.

Śledczy zaznaczają, że duchowny miał przyjmować od 100 zł do 200 zł od chętnych, którym wystawiane były fałszywe zaświadczenia o szczepieniu. Działający na terenie Krakowa ksiądz miał ułatwić sześciu osobom otrzymanie certyfikatów.

comments powered by Disqus