Libacja w Nowej Hucie. Zabił sąsiada nożem

fot. Krzysztof Kalinowski

Dożywocie grozi 69-letniemu mieszkańcowi Nowej Huty, który podczas libacji alkoholowej ugodził mężczyznę nożem.

W sobotę na jednym z osiedli w Nowej Hucie wydarzyła się tragedia. Podczas libacji alkoholowej, w której udział brało trzech mężczyzn, nagle do mieszkania wtargnął sąsiad Krzysztof K. Jednemu z uczestników imprezy zadał śmiertelny cios nożem w klatkę piersiową.

– Po zadaniu ciosu napastnik wybiegł z mieszkania, a pozostali uczestnicy libacji zaczęli udzielać pomocy rannemu. Mimo wezwania służb ratunkowych nie zdołano uratować 46-letniego mężczyzny – mówi Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Po chwili w sąsiednim lokalu policjanci zatrzymali sprawcę (69-letniego Krzysztofa K). Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. W pomieszczeniu zajmowanym przez zatrzymanego sprawce ujawniono i zabezpieczono nóż, którym zadano cios pokrzywdzonemu.

Śledczy postawili mężczyźnie zarzut działania w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia innej osoby. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. 69-latkowi grodzi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż osiem lat, kara pozbawienia wolności przez 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.