Małopolska. Jest apel o zgłaszanie się chętnych do pracy w szpitalach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wojewoda i marszałek apelują o zgłaszanie się chętnych do pracy w szpitalach tymczasowych i innych placówek ochrony zdrowia zajmujących się leczeniem COVID-19.

Ze względu na coraz większą liczbę zakażeń rosną potrzeby w zakresie stałego rozwijania bazy łóżek dla pacjentów z COVID-19. To pod tym kątem w każdym województwie tworzone są szpitale tymczasowe, a w szpitalach zwiększana jest liczba tzw. łóżek covidowych. Tak jest też w Małopolsce.

Rekrutacja trwa

Właśnie wystartowała rekrutacja do małopolskich szpitali tymczasowych oraz innych placówek ochrony zdrowia zajmujących się leczeniem COVID-19.

Dziękuję za to poświęcenie, którego już tak wiele dowodów mogliśmy poznać. Ale jesteśmy w sytuacji, gdy musimy prosić o więcej. Zapraszamy do współpracy także wolontariuszy, którzy chcą włączyć się w ten wielki małopolski projekt, jakim jest uruchomienie szpitali tymczasowych. To jest czas dla ludzi niebojących się wyzwań i mających jasne cele. Ludzi, dla których dobro drugiego człowieka jest priorytetem. Niech to będzie nasza wspólna walka i wspólne dziełomówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Kto może się zgłosić?

Do współpracy może się  zgłosić personel medyczny i wolontariusze posiadający uprawnienia medyczne bądź inne, istotne z punktu widzenia skompletowania zespołu szpitali tymczasowych i placówek najmocniej zaangażowanych w walkę z epidemią.

Częścią tego zespołu będą lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, ale też pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii. Ale potrzebni są też ludzie „dobrej woli” – przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze, którzy mają podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej.

W ostatnim czasie mamy do czynienia, jako państwo, jako samorząd i jako wspólnota ludzi z wyjątkową sytuacją. Chcemy zażegnać zagrożenie, dlatego pragniemy zaprosić każdego z Was do dołączenia do profesjonalnego, oddanego zespołu, który zapewnia opiekę chorym w szpitalach tymczasowych. Od tego zależy zdrowie i życie naszych rodzin, sąsiadów czy kolegów z pracy. Będzie to bardzo odpowiedzialna i ważna misja. Nadszedł ten moment, w którym musimy wspólnie powstrzymać rozprzestrzenianie się zagrożenia. Dlatego proszę Was o wsparcie. Jest nam potrzebny każdy, kto potrafi i jest gotowy sprostać temu wyzwaniu zyskując wielkie uznanie w oczach Małopolan. Potrzebujemy dzielnych, dobrych ludzi mówi marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Zgłoszenia należy przekazywać za pośrednictwem adresu mailowego: malopolskieszpitaletymczasowe@muw.pl, infolinii 12 210 22 19 działającej w godzinach 7.30-18.00 lub formularza kontaktowego opublikowanego na stronie internetowej https://app.malopolska.uw.gov.pl/forms/form/mst

Zostanie też przygotowana specjalna strona internetowa dedykowana tym placówkom.

comments powered by Disqus