Mąż znanej prezenterki TVP stanie przed sądem. Chodzi o milionowe wyłudzenia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowski sąd okręgowy poinformował, że rozprawa Piotra M. rozpocznie się 14 kwietnia. Mężczyzna oskarżony jest o oszustwa na znaczne kwoty. Prywatnie to były poseł SLD i mąż prezenterki TVP.

W lipcu 2020 roku portal tvn24.pl poinformował o zatrzymaniu Piotra M. na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów.

Mowa tu m.in. o działaniu na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie, której był rektorem do 2019 roku. Zdaniem śledczych oskarżony ukrył składniki majątkowe szkoły o wartości 218 tys. złotych.

Drugi zarzut dotyczył naruszenia praw pracowniczych szkoły. Prokuratura stwierdziła, że M. nie wypłacał wynagrodzeń lub przynajmniej nie robił tego zgodnie z ustalonym terminem. Nie uregulował również składek na ubezpieczenie społeczne o wartości ponad 1 mln złotych.

Następny zarzut dotyczy wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania. Mowa o kwocie w wysokości pół miliona złotych. Pieniądze należące do szkoły oskarżony sobie przywłaszczył.

2,6 mln złotych, według śledczych, miał wyłudzić od prywatnej osoby były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prokuratura uważa, że mężczyzna zawarł szereg umów i wprowadził w błąd swojego partnera co do przeznaczenia pieniędzy.

Proces rusza w kwietniu

Proces Piotra M. rozpocznie się w Wielki Czwartek. Sędzia Monika Nawara-Chodak podała do informacji publicznej, że terminy rozpraw wyznaczone zostały aż do 11 lipca tego roku.