Miasto rozważa pozwanie wykonawcy remontu ulicy Krakowskiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Władze Krakowa analizują możliwość pozwania firmy Trakcja za przedłużający się remont ulicy Krakowskiej i mostu Piłsudskiego.

W poniedziałek poinformowaliśmy, że firma Trakcja, która wykonuje generalny remont ulicy Krakowskiej oraz mostu Piłsudskiego, zadeklarowała że do 22 listopada zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. To umożliwiłoby kierowcom legalny przejazd drogą oraz mostem łączącym Kazimierz z Podgórzem. 

Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa powiedział wczoraj, że zdaniem jednostki wykonawca miał możliwość organizacji pracy w taki sposób, aby ten ostatni etap zrealizować w znacznie krótszym czasie.

– Wobec takiej jego postawy zamierzamy wyciągnąć konsekwencje kontraktowe. W pierwszej kolejności ustalony zostanie okres zwłoki z winy wykonawcy, który będzie podstawą do naliczenia kar kontraktowych. Dodatkowo przeanalizujemy, czy jego działania kwalifikują się do dochodzenia przez Gminę Miejską Kraków innych roszczeń – dodał Pyclik.

Z informacji LoveKraków.pl wynika, że dyrekcja ZDMK po rozmowie z wiceprezydentem Krakowa, rozważa pozwanie firmy Trakcja. – Nie wykluczamy sięgnięcia po pozakontraktowe rozwiązania, np. powództwo cywilne, ale tu decyzje jeszcze nie zapadły. Priorytetem jest dla nas to, by wykonawca przedstawił inwestycje do odbioru oraz wdrożył projekt organizacji ruchu, umożliwiający przywrócenie po niej ruchu pojazdów – czytamy w specjalnym oświadczeniu Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
News will be here