Mieszkaniec Podgórza miał w plecaku 2,5 kg marihuany

fot. KMP w Krakowie

W minioną sobotę krakowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Podgórza, który w plecaku turystycznym posiadał ponad 2,5 kg marihuany.  Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany.

25 kwietnia około godz. 17.00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pojechali do jednego z mieszkań na terenie Podgórza, gdzie jak ustalili, przebywa mężczyzna mogący posiadać znaczne ilości środków odurzających mogących pochodzić z przemytu.

28-latek został wylegitymowany oraz przeszukany, sprawdzono także mieszkanie i należący do niego samochód. W plecaku turystycznym, który posiadał mężczyzna, śledczy znaleźli worek foliowy z zawartością ponad 2,5 kg marihuany.

W mieszkaniu znajdował się ponadto młynek i waga elektroniczna. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Mężczyzna odpowie za wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości środka odurzającego czyniąc jednocześnie przygotowania do wprowadzenia go do obrotu, za co może grozić nawet do 12 lat więzienia. Decyzją Sądu Rejonowego dla Krakowa Podgórza 28-latek został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy.