Minister Andrzej Adamczyk: Obwodnica Zabierzowa gotowa w 2027 roku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Gościem w Radiu Kraków był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Wśród kwestii poruszanych w wywiadzie były m.in. obwodnica Zabierzowa oraz droga S7 Kraków-Myślenice.

Niedawno pojawiła się informacja, że minister zdecydował o zwiększeniu finansowania dla budowy obwodnicy Zabierzowa. Jak zaznaczył Adamczyk, od 1993 roku mieszkańcy gminy czekają na tę inwestycję. Teraz jest szansa, że przy trzeciej próbie uda się w marcu skutecznie wybrać wykonawcę.

– Mamy teraz finał starań o obwodnicę Zabierzowa. Tam przebiega droga krajowa o natężeniu ruchu ponad 21 tysięcy samochodów na dobę. To średnia. Wyobraźmy sobie, co się dzieje, gdy natężenie jest duże. Jest to trudne inżyniersko. Są mosty, wiadukt, tunel przy dojściu do węzła w okolicach marketów w Modlniczce – stwierdził minister.

Andrzej Adamczyk odniósł się też do drogi S7 Kraków-Myślenice. Adamczyk widzi możliwość rozwiązania. Jeszcze do niedawna sprawą S7 zajmował się oddział GDDKiA w Warszawie, teraz przejmie to oddział GDDKiA w Krakowie.

Więcej o obwodnicy Zabierzowa pisaliśmy tutaj: