Minister edukacji: Dzieci do przedszkoli mogą wrócić od poniedziałku

Przedszkole fot. Krzysztof Kalinowski

– Zakładamy, że już od 19 kwietnia będzie to możliwe – tak we wtorek rano o powrocie dzieci do przedszkoli mówił minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek.

Szef resortu był gościem Radia RMF FM. – Kluczowe będą dane dotyczące zakażeń z jutra oraz czwartku. Jeśli one potwierdzą tendencję spadkową, to od poniedziałku jest szansa, aby dzieci mogły wrócić do przedszkoli – powiedział Przemysław Czarnek.

W jego ocenie dzieci z klas od 1 do 3 szkół podstawowych mogłyby wrócić do nauczania stacjonarnego od poniedziałku 19 kwietnia, a w późniejszych tygodniach kolejni uczniowie pozostałych klas szkół podstawowych. W maju do szkół mogłaby powrócić młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

– Rozmawialiśmy wczoraj wieczorem z panem premierem i ministrem zdrowia, czekamy na dane z jutra i czwartku rana. Stopniowo będziemy uruchamiali kolejne roczniki – podkreślił Czarnek.

Minister edukacji zapowiedział, że 4 maja odbędą się pierwsze egzaminy maturalne. – Nie ma najmniejszych powodów, aby cokolwiek przesuwać. Matury próbne pokazały, że możliwe jest ich przeprowadzenie w reżimie sanitarnym – zaznaczył.

News will be here