Minister Przemysław Czarnek: Szkoły przechodzą na naukę zdalną

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od czwartku do końca ferii zimowych uczniowie klas piątych szkół podstawowych i wyższych przechodzą na naukę zdalną – poinformował w Sejmie minister edukacji Przemysław Czarnej.

 – Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane zwczoraji z dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych – stwierdził szef resortu edukacji. – Uczniowie klas od pierwszej do czwartej szkoły podstawowej oraz dzieci z przedszkoli dalej będą mogły uczyć się stacjonarnie – dodał.

– Zgodnie z rozporządzeniem, które będzie jutro podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas I-IV i uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych – powiedział Przemysław Czarnek.

Minister zapewnił, że w maturzyści będą mogli spotykać się z nauczycielami na indywidualnych konsultacjach.

Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego czwartku do 27 lutego. – Patrząc na dane, które uzyskaliśmy z Ministerstwa Zdrowia, to jest ogromna szansa, że z końcem lutego będziemy mogli wrócić do szkoły – mówił Czarnek.

– Szkoły specjalne same będą decydować, wraz z rodzicami, czy będą kontynuować naukę stacjonarną, czy przechodzą na naukę zdalną. Otwarte będą bursy, będzie możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu – zaznaczył minister edukacji.