"Młodość - projekt życia" - rocznicowy koncert ŚDM już w ten weekend

W sobotę i niedzielę Kraków ponownie stanie się miastem młodzieży. 29 i 30 lipca Archidiecezja Krakowska wraz z tysiącami uczestników uczci rocznicę Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.

Wspomnienia z wydarzeń końca lipca 2016 roku skłoniły do zorganizowania obchodów "1 rok po ŚDM". W głównej mierze centralne wydarzenia rocznicy ŚDM odbędą się w Tauron Arenie oraz w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Modlitwa i zabawa

Oficjalny start obchodów będzie miał jednak miejsce w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Ostrobramskiej przy ul. Meissnera 20. Od 13 na terenach parafialnych odbędą się animacje, będące wstępem do katechezy, którą wygłosić ma Ks. Abp. Marek Jędraszewski. W planach spotkania w kościele ojców Pijarów, oprócz słów metropolity krakowskiego, świadectwa rapera Michała „PAX” Bukowskiego czy siostry Helenki Kmieć, tragicznie zmarłej w Boliwii polskiej misjonarki.

Po katechezie uczestnicy będą modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego. 

Gwiazdy znów zagrają dla młodzieży

Centralnym punktem wydarzeń związanych z rocznicą ŚDM będzie koncert Koncert "Młodość - projekt życia" w krakowskiej Tauron Arenie, który odbędzie się o godz. 18. Wstęp dla wszystkich uczestników jest wolny. W celu zapewnienia lepszej organizacji pierwszeństwo wejścia na koncert będą mieli posiadacze zarejestrowanych bezpłatnych wejściówek.

Muzycznie na scenie zaprezentuje się wiele gwiazd, które również przed rokiem były zaangażowane w obchody Światowych Dni Młodzieży. W sobotę na scenie wystąpią: Arkadio, Anna Gadt, Gabi Gosior, Krzysztof Iwaneczko, Adam Krylik, Monika Kuszyńska, Anita Lipnicka, Marika, NiemaGOtu, Natalia Niemen i TGD. Wszystkie aranżacje muzyczne zostaną zaprezentowane pod okiem Adama Sztaby. Dodatkowo podczas wieczoru zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”.

Oprócz tego w programie jest m.in. wspólne nagranie uczestników do superprodukcji "Biblia Audio" oraz sprzedaż płyt "Nieśmiertelni", z której dochód przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z Aleppo.

Koncert poprowadzi Dominka Gwit, Marika, Marcin Korcz oraz Jasiek Mela.

Rocznicę zakończy niedzielna msza św. w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach o 12.30 pod przewodnictwem Arcybiskupa Jędraszewskiego.

Organizatorem obchodów oprócz Archidiecezji Krakowskiej jest także Narodowe Centrum Kultury i TBC Project.