Most Dębnicki do remontu. Drogowcy zajmą się również skrzyżowaniem Alej Trzech Wieszczów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Osiem milionów złotych chce przeznaczyć Zarząd Dróg Miasta Krakowa na częściowy remont mostu Dębnickiego.

W pierwszym kwartale tego roku urzędnicy chcą rozpisać przetarg na znalezienie wykonawcy remontu mostu Dębnickiego. Przewidzieli, że osiem milionów złotych wystarczy modernizację górnej części mostu, czyli nawierzchni, barierek oraz dylatacji.

Dziś wojewoda małopolski poinformował, że rząd przyznał dofinansowanie na realizacje tego zadania. Miasto pieniądze musi wydać maksymalnie do końca 2024 roku.

Prace najprawdopodobniej mogłyby rozpocząć się dopiero w drugiej połowie roku. Urzędnicy chcieliby skoordynować remont z przebudową ulicy Kościuszki i Zwierzynieckiej.

Przebudowa ulic: Kościuszki i Zwierzynieckiej

– Nadszedł ten czas i w tym roku przystąpimy do remontu ulicy Kościuszki i Zwierzynieckiej. Liczymy na to, że w lutym uzyskamy decyzję środowiskową, w marcu pozwolenie na budowę, co pozwoli nam w kwietniu zakończyć przetarg i w maju lub czerwcu podpisać z wykonawcą umowę. Plac budowy będzie bardzo rozległy, bo to nie tylko te dwie ulice, ale również ich przecięcie z Alejami Trzech Wieszczów – mówił w połowie stycznia zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig.

Dodał, że sam remont torowiska potrwa osiem miesięcy.