Nie wiesz o igrzyskach europejskich? Pociągi mają przypominać, że impreza rozpocznie się za pięć miesięcy

Trzy składy Kolei Małopolskich mają przypominać, że do rozpoczęcia igrzysk europejskich pozostało niespełna pięć miesięcy.

Pociągi promujące igrzyska będą kursować głównie na trasie Kraków Airport – Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia. – Nacisk na ten kierunek nie jest przypadkowy. Informacja o nadchodzącym wydarzeniu trafi nie tylko do mieszkańców, ale także zagranicznych turystów korzystających z lotniska lub odwiedzających kopalnię w Wieliczce – informuje Dawid Gleń, rzecznik prasowy komitetu organizacyjnego.

Dodatkowo spoty promujące igrzyska wyświetlane będą na monitorach wewnątrz pociągów. Taka forma promocji będzie stosowana w trzydziestu pociągach należących do Kolei Małopolskich.

Pociągi z reklamą igrzysk będą witały turystów przylatujących do Krakowa. – Bardzo się cieszymy, że możemy wspólnie promować Małopolskę wśród zagranicznych turystów. W najbliższym czasie włączymy się w promowanie igrzysk jeszcze mocniej, by każdy, kto przylatuje do Krakowa, wiedział o tym wielkim wydarzeniu sportowym – podkreślił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

– Od początku traktowaliśmy igrzyska europejskie jako szansę na promocję regionu Małopolski. Potem przyszły bardzo trudne czasy – najpierw pandemia, następnie wojna w Ukrainie. W tym kontekście promocja regionu poprzez sport staje się jeszcze ważniejsza. Chcemy jak najszerzej docierać z naszym przekazem i pozytywnymi sportowymi emocjami. Pragniemy udowodnić, że Małopolska jest piękna i bezpieczna – zaznaczył Marcin Nowak, szef spółki Igrzyska Europejskie 2023.