Most nad Rudawą niedługo czeka remont

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

7 czerwca (poniedziałek) rusza remont mostu nad Rudawą w ciągu ul. Piastowskiej. Jak informuje ZDMK, w związku z pracami zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego.

– Aby prace na moście wzdłuż ul. Piastowskiej przebiegły sprawnie, niezbędne jest jego zamknięcie – obiekt zostanie zamknięty dla ruchu kołowego w nocy, z niedzieli na poniedziałek, z 6 na 7 czerwca – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZDMK.

Dla pojazdów zostaną wyznaczone objazdy: ul. Królowej Jadwigi, al. marsz. Ferdynanda Focha, al. Adama Mickiewicza, Czarnowiejską (ewentualnie ul. Władysława Reymonta). Ruch pieszych będzie prowadzony raz prawą, a raz lewą stroną mostu, z kolei ruch rowerowy ul. Emaus, Na Błoniach.

– Wykonanie remontu mostu zostało skoordynowane z pracami jakie mają ruszyć w połowie czerwca na ul. Królowej Jadwigi – dodaje Pyclik.

Prace na moście potrwają do połowy sierpnia, ale już na początku miesiąca powinien zostać wznowiony tam ruch. ZDMK informuje, że podczas remontu wymieniona zostanie izolacja płyty pomostu, renowacji poddana zostanie powłoka antykorozyjna konstrukcji stalowej i balustrad, przyczółki zostaną oczyszczone i naprawione, uwieńczeniem będzie położenie nowej nawierzchni jezdni. Koszt robót to ok. 470 tys. zł.

Aktualności

Pokaż więcej