MPK podpisało umowę na dostawę 18 przegubowych autobusów

fot. Julia Ślósarczyk

Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego podpisali dziś z firmą Solaris Bus&Coach umowę na dostawę 18 autobusów przegubowych, z możliwością zamówienia kolejnych trzech.

 Koszt dostawy to ponad 92 mln zł brutto. – Wszystkie zamawiane autobusy elektryczne będą niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację, wydzieloną przestrzeń oraz platformę dla osób poruszających się na wózkach, monitoring i porty USB do ładowania smartfonów. Każdy pojazd będzie miał możliwość ładowania przez wtyczkę oraz przez pantograf, który umożliwi ładowanie szybkie oraz wolne – czytamy w komunikacie MPK.

Przedstawiciele spółki podkreślają, że wszystkie systemy i urządzenia funkcjonujące w autobusie, w tym ogrzewanie, będą zasilane wyłącznie energią elektryczną.

Kolejne umowy

MPK w tym roku już podpisało umowę na dostawę do Krakowa 20 elektryków. To oznacza, że w przyszłym roku krakowianie zyskają ponad 40 nowych pojazdów zasilanych energią elektryczną, w tym 25 przegubowych. 

Na podpisanie czeka jeszcze umowa z firmą Irizar, która wygrała przetarg na dostawę 4 autobusów elektrycznych o długości 12 metrów, z opcją dostawy kolejnych trzech.