MPK: To nie żart. W tym miejscu nie ma już przystanku tramwajowego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zawieszenie przystanku Plaza przy al. Pokoju to nie żart. Od wczoraj nie zatrzymują się tam tramwaje. Tak będzie przez dłuższy czas – poinformowało w niedzielę krakowskie MPK.

Mowa o przystanku tramwajowym obok dawnej galerii Plaza. Urzędnicy Zarządu Transportu Publicznego w komunikacie przekonują, że miejsce było w znikomym stopniu wykorzystywane przez pasażerów. Najbliższy działający przystanek Tauron Arena Aleja Pokoju jest zlokalizowany 370 metrów dalej.

Wyburzenie dawnej galerii Plaza

Na początku listopada zeszłego roku rozpoczęła się rozbiórka dawnej Galerii Plaza. Prace zostały podzielone na dwa etapy i potrwają około sześciu miesięcy. W miejsce nieczynnego od ponad roku centrum handlowego deweloper wybuduje kompleks wielofunkcyjny – jego realizację zaplanowano na lata 2023-2025.

W pierwszej fazie robót budynek dawnego centrum handlowego został ogrodzony i w jego wnętrzu rozpoczęły się tzw. rozbiórki miękkie. W tym czasie usunięte zostały między innymi elementy przeznaczone do ponownego użycia lub przekształcenia. Kolejny trwający etap obejmie rozbiórkę bryły budynku. Zakończenie całego procesu zaplanowane jest na drugi kwartał 2023 roku.

Aktualnie deweloper jest na etapie projektowania inwestycji, która zastąpi centrum handlowe Plaza i analizuje różne warianty zabudowy. Zapowiedział już między innymi modernizację oraz przywrócenie do użytkowania kładki stanowiącej wygodny skrót dla mieszkańców miasta.