Na Bagrach o grillu i alkoholu można zapomnieć

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Słońce, piasek, woda…. No, to piwko, kiełbaska i skoczna muzyka! Takie zachowanie jednak nie przejdzie na Bagrach.

Choć do kalendarzowego lata pozostała jeszcze kilka dni, to atmosferyczne do dłuższego czasu jest z nami. Nie dziwi fakt, że wiele osób wybiera wypoczynek nad wodą. W Krakowie jednym z najpopularniejszych miejsc są Bagry. Tam zresztą są dwa z trzech działających miejskich kąpielisk (wciąż nie zakończyły się prace w Przylasku Rusieckim).

Warto przypomnieć kilka zasad obowiązujących nas, nie tylko nad wodą. – Niezależnie od tego, czy mówimy o wypoczynku nad wodą, czy jakiejkolwiek innej przestrzeni publicznej powinniśmy pamiętać o przestrzeganiu ustawowych przepisów porządkowych – mówi Edyta Ćwiklik, rzecznik prasowy krakowskiej straży miejskiej.

Plażowicze natomiast powinni zaznajomić się z regulaminem kąpieliska i parku. Dzięki temu unikną nieprzyjemnych niespodzianek.

– Warto pamiętać, że niestosowanie się do ujętych w nim zakazów może zakończyć się reakcją ze strony strażników miejskich, a w konsekwencji mandatem – stwierdza Ćwiklik.

– Osoby spędzające czas nad zalewem z pewnością powinny pamiętać o tym, że z przestrzeni kąpieliska korzystamy wspólnie. Powinniśmy więc uszanować ten fakt i zachowywać się tak, aby nie zakłócać innym możliwości wypoczynku – mówi przedstawicielka miejskich strażników.

Na ternie Parku Bagry Wielkie (teren o powierzchni 7,8 ha) nie wolno: wnosić i spożywać alkoholu, grillować i palić ognisk, kąpać się poza miejscami wyznaczonymi, hałasować i bez zgody zarządcy (ZZM) używać sprzętu nagłaśniającego, palić papierosy poza miejscami wyznaczonymi.

A jakie przewinienie zazwyczaj ujawniają strażnicy?  – Najczęściej ujawniane przez strażników wykroczenia związane są przede wszystkim ze: spożywaniem alkoholu, zakłócaniem spokoju i porządku publicznego, zaśmiecaniem i zanieczyszczaniem, nieprawidłowym postojem pojazdów oraz niestosowaniem się do szczegółowych przepisów zawartych /m.in. palenie grilli, palenie papierosów – wymienia Edyta Ćwiklik.