Na Podwalu znów można kupić bilety

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski

O godzinie 11 zostanie dziś otwarty Punkt Sprzedaży Biletów przy ul. Podwale 3/5.

Zamknięcie PBS było spowodowane zakażaniem jednego z pracowników koronawirusem. – Punkt został poddany dokładnej dezynfekcji – informuje MPK.  Był to jedyny działający punkt w Krakowie. Od wtorku okienka będą otwarte od godziny 7 o 20.

MPK przypomina o zasadach, jakie panują w PBS: w punkcie będą otwarte trzy stanowiska, w środku będą mogły przebywać jednocześnie maksymalnie trzy osoby, obsługiwane będą wyłącznie osoby z prawidłowo założoną maseczką (zakryte usta i nos), po wejściu do punktu należy zdezynfekować ręce, osoby oczekujące przed punktem mają obowiązek zachować odpowiedni dystans, w czasie godzin otwarcia punktu są przewidziane przerwy konieczne do dezynfekcji pomieszczenia.

– MPK pozostawiło otwarty jeden Punkt Sprzedaży Biletów przy ul. Podwale 3/5 wyłącznie z myślą o osobach, których sprawy nie mogą zostać zrealizowane przez Internet – dotyczy to m.in. osób wnioskujących o wydanie lub przedłużenie uprawnień Karty Krakowskiej z tytułu płacenia podatków w Krakowie oraz osób kupujących bilety specjalne (np. osoby bezrobotne). W związku z ciągle obserwowaną bardzo wysoką liczbą zarażeń SARS-CoV-2 apelujemy, aby pozostałe osoby zrezygnowały z wizyty w PSB przy ul. Podwale 3/5 – czytamy w komunikacie miejskiego przewoźnika.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto