Na politechnice informatyka nadal numerem jeden

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Politechnika Krakowska podała wyniki pierwszej tury rekrutacji. Wśród najpopularniejszych kierunków nie zabrakło informatyki, odnawialnych źródeł energii, automatyki i robotyki, a także mechaniki i budowy maszyn.

Najwięcej kandydatów aplikowało na informatykę na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji, było ich w sumie 1202 osoby. W rezultacie przypadało 11,1 kandydata na jedno miejsce. W drugiej kolejności 840 przyszłych studentów chciało się dostać na budownictwo, następnie automatykę i robotykę.

Studia techniczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W pierwszej turze rekrutacji o jedno miejsce walczyło ponad 11 kandydatów. Choć rokrocznie najwięcej studentów stara się o dostanie na informatykę, to prym wśród wydziałów wiedzie Wydział Mechaniczny ze swoją informatyką stosowaną, automatyką i robotyką, mechaniką i budową maszyn oraz inżynierią medyczną.

W tegorocznej rekrutacji do uczelni wpłynęło ponad 7850 podań, czyli więcej aniżeli przed rokiem, gdy było ich 7783. Uczelnia oferuje w tym roku 3177 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia, a w sumie wszystkich ich jest 4,7 tys. Według wstępnych wyliczeń na jedno miejsce na ośmiu wydziałach i 30 kierunkach aplikowało 2,47 kandydata.

Choć dopiero co zakończyła się pierwsza tura, PK przygotowuje się już na drugą, w której zgłoszenia można składać do 22 lipa. Zgodnie z polityką uczelni, tegoroczny nabór prowadzony jest w trzech turach. Ostatnia z nich ruszy 1 sierpnia, a zakończy się dwa tygodnie później, 15 sierpnia.
comments powered by Disqus