Na przystankach przy Bagateli pojawią się nowe tablice

Przystanek Teatr Bagatela fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Na przystankach przy Teatrze Bagatela pojawią się nowe tablice informujące o najbliższych odjazdach tramwajów. Stanie się to najpóźniej pod koniec lipca.

Chodzi o dwie tablice, na przystankach na Karmelickiej i na Dunajewskiego. W obydwu tych miejscach, choć to jedne z najważniejszych przystanków w centrum miasta, pasażerowie przez dłuższy czas nie mogli korzystać z tego ułatwienia. Teraz tymczasowo pojawiły się tam tablice przeniesione z innych, mniej popularnych przystanków, ale docelowo trafią tam zupełnie nowe urządzenia.

Jak tłumaczy Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, poprzednich nie udało się już naprawić. – Zostały one uszkodzone w wyniku kolizji z pojazdami. Pieniądze na wymianę otrzymamy z odszkodowania. Każda z nich będzie kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych – mówi przedstawiciel miejskiej jednostki.

Odporne na wandali

Przy tej okazji uda się wprowadzić pewien postęp: tablica przy Dunajewskiego będzie mieć pięć wierszy, a ta przy samym teatrze aż dziesięć. Urządzenia zostaną zamontowane na tych samych słupach i muszą spełniać wszystkie wymagania, które stawiane są montowanym dotychczas tablicom.

Przed atakami wandali mają je zabezpieczać czujniki sygnalizujące wystąpienie wstrząsów i otwarcie klap serwisowych. W obydwu tych przypadkach informacja zostanie natychmiast przesłana do dyspozytorów. Obudowa ma też być odporna na uderzenie, a takich przypadków było w ostatnim czasie w Krakowie sporo.

Niestety, na montaż trzeba będzie jeszcze poczekać. Firma, która zostanie wybrana pod koniec miesiąca, będzie miała aż trzy miesiące na wykonanie zadania. Kiedy nowe tablice zawisną, te zawieszone obecnie wrócą na swoje miejsca.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus