Na Rajską bez karty bibliotecznej

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 1 października ze zbiorów i usług Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie można korzystać również bez karty bibliotecznej. Użytkownik może teraz posługiwać się w bibliotece innym dokumentem z imieniem i nazwiskiem spełniającym powszechny standard komunikacji zbliżeniowej.

– Od tej pory czytelnicy sami mogą zadecydować czy ze zbiorów biblioteki chcą korzystać przy użyciu tradycyjnej karty bibliotecznej czy przypisać do swojego bibliotecznego konta inny, posiadany już dokument – informuje Agnieszka Będkowska, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Na Rajskiej można więc korzystać m.in. z Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, Krakowskiej Karty Miejskiej, Karty Krakowskiej i innych podobnych dokumentów spełniających standard komunikacji zbliżeniowej Mifare. Studenci będą mogli legitymować się elektroniczną legitymacją studencką, a osoby które po 4 marca odbierały dowód osobisty również tym dokumentem - posiadającym już warstwę elektroniczną.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie jest zatem jedną z pierwszych instytucji publicznych, które wykorzystają warstwę elektroniczną nowego dowodu osobistego.

– Sam mam wielki sentyment do mojej karty bibliotecznej, ale rozumiem osoby, które zdecydowanie wolą minimalizować ilość „plastiku” w swoich portfelach. Im właśnie wychodzimy na przeciw – mówi Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor biblioteki.


comments powered by Disqus