Nieczynna galeria Plaza stanie się miejscem schronienia dla uchodźców z Ukrainy

Nieczynna galeria Plaza fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

To właśnie tu schronienie znajdą uchodźcy z Ukrainy. W nieczynnej galerii Plaza będzie nocować kilkaset uchodźców i uchodźczyń.

Firma Strabag Real Estate – właściciel budynku – przekaże miastu obiekt nieodpłatnie. Schronienie znajdzie tu kilkaset uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy.

– Jesteśmy gotowi dostosować obiekt do potrzeb organizacji pomocowych, dorobić zaplecze socjalne, natryski w łazienkach itp. Dzięki temu stworzymy miejsce tymczasowego pobytu dla osób oczekujących na docelowe zakwaterowanie lub tych, które udają się w dalszą podróż – informuje Tomasz Wiszniewski, dyrektor oddziału południowego firmy budowlanej Strabag.

Schronienie dla uchodźców

Kolejnym miejscem, które stanie się tymczasowym domem dla osób uciekających przed wojną będzie dawny budynek Szpitala Uniwersyteckiego na Wesołej przy ul. Śniadeckich 5.

Miasto uruchomiło już tymczasowe schronienie w hali 100-lecia Cracovii, na hali „Kolna”. Tam natomiast mogą zgłosić się ludzie, którzy chcą udostępnić swoje lokale.

W przyszłym tygodniu ruszyć ma ośrodek dla dzieci w Tauron Arenie (najprawdopodobniej w małej hali). Z zapowiedzi władz miasta wynika, że będą tam trzy strefy dla dzieci w wieku żłobkowych, przedszkolny i szkolnym.

comments powered by Disqus