„Niekończący się” remont, inflacja – słynna restauracja ogłosiła zamknięcie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Restauracja „Pod Norenami” poinformowała, że pod dotychczasowym adresem będzie funkcjonować do 18 września. Właściciele wymienili kilka powodów, przez które muszą zwijać interes.

– Z przykrością informujemy, że nasza restauracja „Pod Norenami” w dniu 18.09 znika z ulicy Krupniczej. Niestety, rosnąca inflacja, prognoza na przyszły rok oraz niekończący się remont Krupniczej sprawia, że prowadzenie restauracji nigdy nie było tak trudne jak dziś – napisali właściciele na swoim Facebooku.

Restauratorzy dodali, że dziękują swoim klientom za ich obecność i wciąż czekają na nich z otwartymi rękami. – Miłośników prezentowanej u nas sztuki zapraszamy od 15.09 do nowej galerii na ulicy Podwale 6 – informują.

Restauracja zasłynęła z kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. – Wraz z kreatorem naszej kuchni Pawłem Albrzykowskim udowadniamy każdego dnia, że kuchnia wegetariańska i wegańska nie musi być nudna i bezbarwna, a wręcz przeciwnie, może realizować ideę Pełni Smaku, która przez stulecia była przedmiotem poszukiwań chińskich i japońskich mistrzów kuchni – czytamy na stronie restauracji, która powstała w 2013 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto