Nikt nie chce wyremontować schodów przy dworcu autobusowym

Schody przy dworcu autobusowym fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Żadna firma nie wystartowała w przetargu organizowanym przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa na remont schodów ruchomych przy dworcu autobusowym.

W poniedziałek urzędnicy zarządu dróg unieważnili przetarg na remont ruchomych schodów, które nie działają od blisko czterech lat. Na modernizację urządzeń w budżecie Krakowa zarezerwowano prawie 3,5 mln złotych.

Uruchomione w 2005 roku schody przy Małopolskim Dworcu Autobusowym zbyt długo nie służyły krakowianom oraz turystom. Urządzenia ciągle ulegały awarii – były już naprawiane 19 razy. Urzędnicy tłumaczyli, że sprzęt się niszczy, ponieważ nie jest zadaszony i dalsze serwisowanie jest bezsensowne. Schody na dobre stanęły cztery lata temu, później zostały ogrodzone i stały się samoczynnie miejscem gromadzenia śmieci oraz ptasich odchodów.

W ocenie urzędników schody przy dworcu nie wymagają stosunkowo prostej naprawy. Jak mówił w lutym rzecznik prasowy ZDMK, nie tylko miały być wymienione dwa ciągi ruchomych schodów. W planach była również budowa zadaszenia.

Wykonawca miał mieć maksymalnie 11 miesięcy na zrealizowanie zadania. Schody ponownie miały zacząć działać w 2024 roku.

Na modernizację urządzeń w budżecie Krakowa zarezerwowano prawie 3,5 mln złotych.
Na modernizację urządzeń w budżecie Krakowa zarezerwowano prawie 3,5 mln złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto