Noc Muzeów powraca w zupełnie nowej formule

Noc Muzeów (Archiwum) fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

21 maja miasto planuje organizację Nocy Muzeów. Formuła wydarzenia będzie jednak zupełnie inna niż do tej pory.

Muzea i galerie sztuki 4 maja wznawiają działalność pod kolejnej przerwie. Po przerwie spowodowanej pandemią, powraca również ciesząca się ogromną popularnością Noc Muzeów.Tegoroczna edycja będzie się jednak znacząco różnić od poprzednich. Przede wszystkim: zwiedzać będzie można w godzinach otwarcia muzeów, a ze względu na sytuację epidemiczną będą obowiązywać rezerwacje. Takie są wstępne plany, o których opowiedziała dyrektor wydziału kultury urzędu miasta.

– Planujemy wydarzenie na 21 maja. Ze względu na ograniczenia sanitarne, prawdopodobnie nie będziemy kumulować otwarcia wydarzeń w godzinach nocnych. Muzea i galerie będą otwarte w standardowych godzinach funkcjonowania, ewentualnie z pewnym wydłużeniem do godzin wieczornych. Na pewno w tym dniu będą obowiązywać rezerwacje, jeśli chodzi o ofertę muzeów – poinformowała Katarzyna Olesiak, dyrektor wydziału kultury urzędu miasta.

Miasto wkrótce poda szczegóły tegorocznej edycji wydarzenia.

W 2020 roku Noc Muzeów została odwołana ze względu na sytuację epidemiczną. Większość muzeów i galerii zachęcała wówczas widzów do wirtualnego zwiedzania – w programie znalazły się m.in. oprowadzania po wystawach, zajęcia edukacyjne i wykłady.

News will be here