Nowy separator na Starowiślnej ma uporządkować ruch [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na ulicy Starowiślnej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Dajwór, ekipa drogowców zamontowała w piątek nowe separatory. Urzędnicy deklarują, że na tej zmianie zyskają zarówno piesi, jak i kierowcy.

Do tej pory skrzyżowanie ulic Starowiślnej i Dajwór tworzyło w tym miejscu szeroki plac. Jak tłumaczą urzędnicy, część kierowców wykonywała tu niebezpieczne lub utrudniające ruch manewry, a piesi przechodzili przez środek skrzyżowania, ponieważ chodnik biegnący wzdłuż skweru nie miał kontynuacji.

Teraz sytuacja ma się zmienić. Za pomocą separatorów oddzielony został trójkątny obszar pomiędzy ulicami Starowiślną i Dajwór. Od tej pory będzie on służył pieszym. Z kolei pomiędzy nim a chodnikiem prowadzącym od ul. Miodowej zostanie wyznaczone przejście dla pieszych. Pojawi się też dodatkowe oznakowanie.

Kierowcy będą mogli poruszać się tak jak teraz, przy czym będą mieć wyznaczone dokładnie pasy. Trudniej będzie w tym miejscu skręcić z ulicy Starowiślnej jadąc od strony mostu, ale relacja ta pozostanie dostępna.

– Porządkujemy ruch w tym miejscu i zwiększamy bezpieczeństwo – tłumaczy Sebastian Kowal w imieniu Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK. Jak mówi, dzięki takiemu rozwiązaniu zyskują też kierowcy, ponieważ uda się wyznaczyć trzy dodatkowe miejsca parkingowe.

Prace związane z malowaniem oznakowania zostaną przeprowadzone wtedy, kiedy pozwoli na to pogoda.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus