Nożownik na os. Kalinowym. Policja podaje nowe szczegóły

27-latek zaatakowany przez nożownika na os. Kalinowym miał przeciętą tętnicę udową. Rano jako pierwsi informowaliśmy o zatrzymaniu sprawcy. Teraz policja podała więcej informacji o przebiegu wydarzeń.

Według ustaleń śledczych, wczoraj około godz. 18:00  na przystanku przy ulicy Dunikowskiego czekał 27-letni mężczyzna. Kiedy podjechał tam autobus linii 123, wysiadł z niego 25-latek. Między mężczyznami doszło natychmiast do bójki, w trakcie której młodszy z mężczyzn wyjął nóż i ugodził przeciwnika w nogę.

Po zadaniu ciosu 25-latek zbiegł, a ranny 27-latek podszedł po pomoc do pobliskiego sklepu, skąd został zabrany przez pogotowie do szpitala. Tam przeszedł zabieg operacyjny ratujący życie – miał bowiem przeciętą tętnicę udową.

Pomógł monitoring

– Przez kilka godzin kryminalni z VII komisariatu prowadzili intensywne czynności. Ustalali i rozpytywali świadków, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i penetrację okolicy, gdzie znaleźli i zabezpieczyli porzucony przez sprawcę nóż. Mundurowi  przeczesywali także teren w poszukiwaniu 25-latka, użyli także psa tropiącego – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Śledczy przeglądnęli tymczasem nagrania z monitoringu z autobusu, którym sprawca przyjechał na miejsce zdarzenia. Wizerunek nożownika rozesłano do patroli. Szybko udało się ustalić tożsamość poszukiwanego i tuż przed północą policjanci wkroczyli do jego mieszkania na jednym z nowohuckich osiedli.

Poszło o kobietę

25-latek trafił na noc do pomieszczeń dla zatrzymanych w komendzie wojewódzkiej. Policjanci przekazali zebrane materiały do Prokuratury Rejonowej w Nowej Hucie. Tam również zostanie dziś doprowadzony na przesłuchanie zatrzymany mężczyzna, któremu prokurator przedstawi zarzuty.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że obaj mężczyźni starli się w z związku z konfliktem o kobietę.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce
comments powered by Disqus