Od jutra duże zmiany na rondzie Matecznego. Powstał buspas na ul. Konopnickiej [ZDJĘCIA]

fot. PS

Jutro, na ok. tydzień, zostanie zamknięta północna część ronda. Dwukierunkowy ruch zostanie poprowadzony jezdnią, która wcześniej była wykorzystywana do przemieszczania się z centrum w kierunku ul. Kamieńskiego.

– Największych zmian w organizacji ruchu kierowcy powinni spodziewać się od wtorku (16 sierpnia). To wtedy zaczną się zasadnicze prace na tarczy ronda Matecznego. Po zakończonej modernizacji zdecydowanie poprawi się komfort podróżowania nie tylko dla kierowców i pasażerów samochodów, ale również użytkowników tramwajów – mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Od wtorku na ok. tydzień zamknięta zostanie część północna ronda, ruch dwukierunkowy będzie odbywał się jezdnią, która prowadziła z centrum w kierunku ul. Kamieńskiego. Po 23 sierpnia drogowcy mają przenieść się na południową część.

Przedstawiciel ZDMK tłumaczy, że zamknięcia są spowodowane remontem torowiska. W przejazdach drogowych pojawią się prefabrykowane płyty torowe, które pozwolą wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni. Dodatkowo na węźle Wadowicka/Rzemieślnicza wymienione zostaną zwrotnice.

– W tym przypadku zdecydowaliśmy się na zastosowanie wcześniej przygotowanych elementów, aby do minimum skrócić czas niezbędny na przeprowadzenie prac. Zastosowane przez nas rozwiązanie zmniejsza ryzyko awarii torowiska – wyjaśnia Pyclik.

Na odcinku ulicy Konopnickiej (na wysokości przystanku "Ludwinów do ronda Matecznego) został wyznaczony tymczasowy buspas.