Od środy ułatwienia dla kierowców na al. Jana Pawła II

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od środy 13 lipca od godz. 7 do dyspozycji kierowców na al. Jana Pawła II będą po dwa pasy ruchu – od placu Centralnego do przejścia dla pieszych przy ul. Gajocha (w obydwu kierunkach). Otwarte będą też przejazdy przez zamknięte obecnie skrzyżowania.

Dobiega końca przebudowa torowiska na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Po wykonaniu przejazdów technicznych, które potwierdzą gotowość do przyjęcia regularnych kursów tramwajowych, pozostaną do wykonania już tylko ostatnia prace porządkowe oraz formalna procedura odbiorowa.

Dwa pasy

Nowa infrastruktura drogowa, która powstała w ramach przebudowy torowiska tramwajowego, od środy zostanie w części oddana do dyspozycji mieszkańców. Będzie można się poruszać po dwóch pasach ruchu od placu Centralnego do przejścia dla pieszych przy ul. Gajocha. Możliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Daniłowskiego oraz to z ulicami Bulwarową i Klasztorną.

We wtorek na nowym torowisku wzdłuż Jana Pawła II i Ptaszyckiego pojawi się tramwaj – zostanie wykonany przejazd próbny. – Dzięki temu sprawdzimy czy są miejsca które należy poprawić zanim przywrócony zostanie tu ruch tramwajowy. Przewidujemy, że regularne kursy tramwajów rozpoczną się pod koniec lipca – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Przed wykonawcą pozostały roboty wykończeniowe, m.in. uzupełnienie trawników pomiędzy  torowiskiem a jezdnią oraz uruchomienie i odbiór nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Daniłowskiego.

Inwestycja zakończy się w lipcu, a jej koszt to ponad 33 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta