Oddaj krew z okazji Święta Niepodległości

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwa akcja krwiodawstwa w ramach obchodów „Tygodnia Patriotycznego”. W poniedziałek na Wzgórzu Wawelskim pojawi się specjalny krwiobus. Ponadto krew będzie można oddać też w centrum krwiodawstwa.

Akcja zaplanowana jest pomiędzy 9 a 14 listopada, podczas obchodów „Tygodnia Patriotycznego”. W tych dniach wszyscy chętni będą mogli zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie. Punkt nie będzie czynny jedynie 11 listopada, w Święto Niepodległości.

9 listopada w godz. od 10 do 15 na Wzgórzu Wawelskim pojawi się specjalny autokar, w którym wszyscy chętni będą mogli podzielić się krwią. Każdy, kto odda krew otrzyma pamiątkowe upominki.

– W tym szczególnym miejscu chcemy zwrócić uwagę, że patriotyzm to i nauka historii o daninie krwi, jaką przed laty składali Polacy, jak i oddawanie prawdziwej krwi potrzebującym. A w czasie pandemii potrzebna jest krew oraz osocze od ozdrowieńców COVID-19. Prosimy wszystkich, którzy mogą podzielić się tym bezcennym darem, by zgłaszali się do ośrodków krwiodawstwa w Krakowie, jak i w całej Polsce – mówi Łukasz Guliński, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.