Okazja czyni złodzieja

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Para znajomych z Nowej Huty znalazła cudzą kartę płatniczą. Skorzystali z niej 10 razy, dokonując transakcji na kwotę około 300 zł.

W ubiegły wtorek policjanci z komisariatu VII policji w Krakowie zatrzymali dwójkę złodziei, którym grozi teraz do 10 lat więzienia.

Kartę pod koniec czerwca znalazł 48-letni mężczyzna, który zamiast zgłosić znalezienie karty, postanowił z niej skorzystać. – Ze swoim znaleziskiem udał się do 43-letniej znajomej, a następnie wspólnie z nią udał się na zakupy – wyjaśnia mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji. – Para wykorzystując fakt, że za pomocą karty można było dokonywać transakcji „zbliżeniowo”, dziesięciokrotnie użyła jej, płacąc m.in. za alkohol, papierosy i artykuły spożywcze – dodaje.

Prawowity posiadacz karty zorientował się, że ją zgubił i szybko zastrzegł środek płatniczy. Policjanci wpadli na ślad sprawców, analizując monitoring jednego z osiedlowych sklepów w Nowej Hucie. – Mundurowi ustalili dokładne personalia kobiety i mężczyzny oraz zatrzymali ich 2 lipca br. około godziny 14.30 – dodaje Gleń.

Podczas przesłuchania para usłyszała dziesięć zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów, teraz grozi im do 10 lat więzienia.

comments powered by Disqus