Ośmiu nowych diakonów. Nie ma nikogo z Krakowa

fot. Archidiecezja krakowska
Przed ośmioma klerykami pochodzących z archidiecezji krakowskiej ostatni rok przygotowań do kapłaństwa. W sobotę mężczyźni, którzy wstąpili do krakowskiego seminarium w 2016 roku, przyjęli święcenia diakonatu.

Przygotowania do święceń w katedrze na Wawelu trwały pięć lat. Był to czas wypełniony modlitwą, studiami na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II i wieloma praktykami duszpasterskimi. Metropolita Krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił święceń ośmiu klerykom z naszej archidiecezji, z kolei w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach, święcenia diakonatu z rąk biskupa Romana Pindla przyjęło dziewięciu kleryków pochodzących z diecezji bielsko-żywieckiej.

– W jakiejś mierze jesteście przeznaczeni także do tego, aby cierpieć. Także o Was jest napisane, że „z powodu Boga zabijają nas każdego dnia”. Mając tego świadomość, musicie dorastać do pewności, że ostateczne zwycięstwo jest w Chrystusie i przez Chrystusa właśnie dlatego, że nas do końca umiłował i ani śmierć, ani życie, ani nic innego nie oddzieli was od tej miłości Boga – mówił w homilii arcybiskup Marek Jędraszewski.

Obecnie rocznik liczy 17 osób. Jego patronem jest błogosławiony ksiądź Władysław Bukowiński. Nowo wyświęceni diakoni podejmą w ciągu najbliższego roku posługę w parafiach swoich diecezji i równocześnie rozpoczną ostatni okres formacji, przygotowujący ich do święceń kapłańskich.Nowi diakoni archidiecezji krakowskiej:

Marcin Chołodniuk – Parafia Świętego Krzyża w Zakopanem,
Piotr Drzyżdżyk – Parafia św. Wojciecha i Jerzego w Zatorze,
Krzysztof Jakubiak – Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach,
Mateusz Mroszczak – Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Gronkowie,
Mateusz Ostwald – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu,
Marcin Pytko – Parafia Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie,
Paweł Sowa – Parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie,
Mateusz Zbroja – Parafia św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus