Pakistańczyk zatrzymany na lotnisku. Usłyszał zarzuty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie–Balicach odmówili wjazdu do Polski obywatelowi Pakistanu.

Funkcjonariusz dokonujący odprawy w wyniku analizy dokumentu paszportowego oraz wizy stwierdził, iż cudzoziemiec posiada prawdopodobnie podrobioną wizę krajową.

– Obywatel Pakistanu oświadczył, że do Polski przyleciał w celu podjęcia zatrudnienia, na dowód czego przedstawił zezwolenie na pracę dla cudzoziemca. Zapytany jednak o to, czy kiedykolwiek przebywał w Ankarze, w celu uzyskania wizy w polskiej placówce dyplomatycznej, zaprzeczył – informuje Tomasz Jarosz z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Później ustalono, że cudzoziemiec nie spełniał warunków wjazdu, w związku z czym wydano decyzję o odmowie wjazdu. Z uwagi na fakt, iż natychmiastowy odlot do Abu Zabi nie był możliwy tego samego dnia, wydano decyzję o nakazie przebywania cudzoziemca w pomieszczeniach służbowych dla osób niezaakceptowanych na wjazd Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie - Balicach.

Cudzoziemiec został przesłuchany w charakterze podejrzanego, a następnie przedstawiono mu zarzut posługiwania się podrabianymi dokumentami. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.