Papież Franciszek napisał list do abpa Marka Jędraszewskiego

Abp Marek Jędraszewski i papież Franciszek fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ojciec Święty Franciszek napisał w poniedziałek list do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Papież z żalem przyjął wiadomość o śmierci kardynała Mariana Jaworskiego.

– Jednoczę się w modlitwie żałobnej z Księdzem Arcybiskupem i wszystkimi wiernymi Kościoła w Polsce i na Ukrainie, zwłaszcza w Archidiecezji Krakowskiej, Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i Archidiecezji Lwowskiej. Dziękuję Bogu za życie i apostolską posługę tego wiernego świadka Ewangelii – napisał papież Franciszek.

Dalej Ojciec Święty podkreśla, że z dużym uznaniem postrzega zaangażowanie akademickiej zmarłego kardynała w rozwój nauki katolickiej.

– Był bliskim przyjacielem św. Jana Pawła II. Wspierał go w trudach biskupiej i papieskiej posługi. On także udzielił umierającemu papieżowi sakramentu namaszczenia chorych. Jako filozof i teolog blisko współpracował z papieżem Benedyktem XVI. Mnie osobiście łączy z nim data konsystorza roku 2001, podczas którego obydwaj zostaliśmy kreowani kardynałami – czytamy w liście skierowanym do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

– W sercach tych, którzy go znali, zapisał się jako człowiek niezwykle prawy, szczery, odważny, a przede wszystkim miłujący Kościół. Pozostawił po sobie godne świadectwo gorliwości kapłańskiej, erudycji, wierności Ewangelii i odpowiedzialności za wspólnotę wierzących. Niech Chrystus miłosierny, któremu śp. kardynał Marian poświęcił swe życie, przyjmie go do swojej chwały – zaznacza papież.

– Księdzu Arcybiskupowi, uczestniczącym w ceremonii pogrzebowej księżom kardynałom, biskupom, rodzinie Zmarłego, ludowi Bożemu Kościoła w Polsce i na Ukrainie, oraz wszystkim uczestnikom tego pożegnania z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha świętego – kończy swój list Franciszek.

comments powered by Disqus