Paraliż w Krowodrzy po zmianach tras autobusów. Będą korekty

fot. JS

Wprowadzone w sobotę zmiany organizacji ruchu w rejonie linii tramwajowej do Bronowic spowodowały w poniedziałek duże problemy.

Przypomnijmy. 16 marca rozpoczął się kolejny etap prac na trasie do Bronowic. Zamknięte zostało skrzyżowanie ulic Królewskiej, Podchorążych, Kazimierza Wielkiego i Smoluchowskiego oraz początkowy odcinek ulicy Królewskiej, od Alej do Pomorskiej.

To spowodowało wiele zmian w funkcjonowaniu komunikacji zastępczej. Autobusy nie jeżdżą już ul. Karmelicką, a remontowany ciąg przecinają al. Kijowską (o szczegółach pisaliśmy TUTAJ).

Nowa organizacja ruchu poskutkowała w poniedziałek bardzo ogromnymi korkami. Problemy pojawiły się na al. Kijowskiej, która musiała przejąć ruch z ulic Kazimierza Wielkiego i Smoluchowskiego.

Po drugie, autobusy zakorkowały buspas na Alejach Trzech Wieszczów. W internecie pojawiły się zdjęcia długiej kolejki pojazdów w rejonie przystanku Grottgera.

Sytuację pogarszają też kierowcy, którzy parkują na trasach objazdowych wbrew ustawionym wcześniej znakom zakazu.

Buspas nie pomieścił wszystkich

Zarząd Transportu Publicznego zapowiada korekty w nowej organizacji ruchu. – Sytuacja, która miała miejsce dziś w rejonie przystanku Grottgera, była spowodowana brakiem przepustowości skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego – tłumaczy Bartosz Piłat z ZTP.

Jak mówi, jednym z rozwiązań miałoby być usunięcie z buspasa samochodów skręcających w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego.

– Zastanawiamy się nad udrożnieniem buspasa m.in. gumowymi słupkami, aby autobusy miały swobodny przejazd – stwierdza.

ZTP analizuje jeszcze sytuację i ma w najbliższych godzinach podjąć decyzje. Szczegółowe rozwiązania zostaną przedstawione po południu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice
comments powered by Disqus