Park przy Kluczborskiej. Jest rezolucja, ale czy są chęci?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Między ulicami Fieldorfa-Nila a Kluczborską znajduje się działka pokryta zielenią. Jej dysponentem jest szpital im. Jana Pawła II. Radny Grzegorz Stawowy przekonuje, że mógłby powstać tam park.

Teraz ten teren jest zaniedbany. Radny pisze, że jedni wyrzucają tam śmieci, drudzy narzekają na brak koszenia i regularnego sprzątania. A przecież można by działkę zagospodarować z pożytkiem dla wszystkich. W planie miejscowym jej przeznaczeniem jest zieleń urządzona.

Grzegorz Stawowy zauważa, że nieruchomość jest w użytkowania wieczystym szpitala im. Jana Pawła II, ale nie jest zintegrowana ze szpitalem. Placówka nie wykorzystuje tego terenu do swojej działalności.

– Mieszkańcy okolicznych ulic wielokrotnie występowali do dyrekcji szpitala oraz Zarządu Województwa z wioskami o przekazanie, a nawet dzierżawę tej nieruchomości na rzecz Wspólnoty Mieszkańców Kluczborska 25 – informuje radny. Mimo wstępnego zainteresowania, nic z tego nie wyniknęło.

Stąd pomysł rezolucji, jaką wystosowałaby rada miasta do władz szpitala i województwa. – Pragniemy podkreślić, że zagospodarowanie nieurządzonej działki w formie parku miejskiego pozytywnie wpłynie na postrzeganie Szpitala przez jego pacjentów jak również przez mieszkańców Krakowa – czytamy w projekcie.

Dodatkowym atutem tego ternu jest fakt, że sąsiaduje z węzłem Krowodrza Górka. Park mógłby umilić czas oczekiwania na autobusy czy tramwaje. – Warto również mieć na uwadze, że Pacjenci Szpitala zyskają teren rekreacyjny, który pozwoli na lepszy i szybszy powrót do zdrowia – przekonuje autor rezolucji.

Zapytaliśmy dyrekcję szpitala, jak ocenia ten pomysł. – Do dzisiaj nie wpłynął do nas żaden dokument w tej sprawie – odpowiedział nam po kilku dniach od zadania pytania Elżbieta Skoczek, kierownik działu edukacji w szpitalu im. Jana Pawła II.

comments powered by Disqus