Pierwszy majowy występ The People’s Show Choirs na Małym Rynku za nami [ZDJĘCIA]

Już po raz 5. w Krakowie cykl swoich koncertów zainaugurowała jedna z największych sieci chórów amatorskich w Wielkiej Brytanii.

Co roku, od 2019 roku, swoje trzy majowe koncerty w Krakowie daje 95 członków stowarzyszenia. Koncerty odbywają się w formie plenerowych występów. Pierwszy tegoroczny – 28 maja miał miejsce na Małym Rynku.

Podczas koncertu przechodnie i turyści mogli usłyszeć największe hity muzyki popularnej (m.in. Madonny i Eltona Johna), filmowej ( z „Krainy Lodu”, czy „Władcy Pierścieni: Drużyna Pierścienia”).

Bardzo cieszymy się, że możemy dać członkom chóru tak wspaniałą możliwość. Ten wyjazd pozwolił nie tylko podzielić się naszą miłością do muzyki, ale również zgłębić niesamowitą historię i kulturę Krakowa. Nie możemy się doczekać stworzenia nowych wspomnień i utrwalenia więzi naszej społeczności chóralnej – deklaruje w rozmowie z mediami Sarah Marshall, dyrektor The People’s Show Choirs.

Przestrzeń, która łączy

The People’s Show Choirs działa w ramach organizacji The People’s Orchestra Charity, założonej w 2012 roku. Łączy w sobie muzyczną pasję jej członków z działalnością charytatywną zarówno w formie lokalnej, jak i na skalę krajową.

Jak mówią sami członkowie, ich misją jest „tworzenie trwałej społeczności, która czerpie radość z muzyki i dzieli się nią ze swoimi odbiorcami, często pomagając w walce z izolacją społeczną i wykluczeniem”.

Chór łączy aż 625 mieszkańców Wielkiej Brytanii, a przyświeca im idea inkluzywności - znajdziemy tu członków o różnym wykształceniu, ścieżce zawodowej, statusie społecznym, a także osoby z niepełnosprawnościami.

Kolejne występy będzie można podziwiać już dziś 29 maja (w środę) o godz. 18:30 przed budynkiem Nowohuckiego Centrum Kultury. Ostatni koncert odbędzie się w czwartek, 30 maja o godz. 18:00 na placu przed Starą Synagogą na krakowskim Kazimierzu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto