Plaża nad Wisłą ruszy w przyszłym roku [NOWE WIZUALIZACJE]

fot. mat. inwestora

Plaża na Bulwarze Wołyńskim ma zostać uruchomiona na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Czy to się uda? Przed przedsiębiorcami szereg formalności do przejścia, aby móc przystąpić do realizacji przedstawionej na wizualizacjach koncepcji miejskiej plaży.

Nowe wizualizacje zostały przygotowane na potrzeby przetargu, którego wyniki ogłoszono na początku maja. Dwie firmy działające od lat w okolicy – spółka Balon Widokowy i Forum – są teraz odpowiedzialne za stworzenie miejskiej plaży, której otwarcie przewidziano wraz z nadejściem wakacji w 2023 roku.

– We wrześniu będziemy mieli projekt budowlany i na tej podstawie pozyskamy resztę uzgodnień. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, formalności zajmą nam pół roku. Pozostaje sześć miesięcy na wykonanie i już widzimy, że to mało czasu. W każdym razie robimy wszystko, żeby zdążyć z terminem, bo plażę mamy uruchomić w przyszłym roku, na przełomie czerwca i lipca – mówi nam Marek Kufel, właściciel firmy Balon Widokowy.

Wcześniejsze wizualizacje, które mogliście oglądać, były tylko propozycją. Powyższe materiały są znacznie bliższe temu, jak będzie wyglądała plaża ostatecznie. Nowe wizualizacje uwzględniają wymogi przetargowe, w tym m.in. odpowiedni współczynnik pow. biologicznie-czynnej.

Drzewa na plaży?

Przedsiębiorcy mają przed sobą trudne zadanie, bo jak mówi sam inwestor: „będzie to jedyny w Polsce budynek wbudowany w wał przeciwpowodziowy”. – Chcielibyśmy zrobić nasadzenia co najmniej trzech większych drzew na plaży, aby dawały cień – dodaje Marek Kufel.

Przypomnijmy, że teren inwestycji to nie sama plaża. To również całoroczny pawilon gastronomiczno-socjalny, w którym będą znajdowały się szatnie, toalety czy wypożyczalnia sprzętu wodnego. Do tego powstanie plac zabaw dla dzieci i obiekty małej architektury, czyli ławki, kosze itd.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto